Anadolu Ateşi gösterilerinde kapalı kıyafet talebi

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan, hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep olduğunu söyledi. Erdoğan, taviz vermediklerini vurgulasa da “Toplum değiştikçe biz de ayak uyduruyoruz” dedi…


Anadolu Ateşi, Troya gibi dans gösterileriyle tanınan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan, Hürriyet Cumartesi’de İpek İzci imzalı röportajda dans projelerini “Ayaklarını kendi topraklarına basan, yönünü Batı’ya çeviren modern bir çalışma” olarak tarif ederken “Hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep var” dedi.

Erdoğan, “Bu yıl Anadolu Ateşi ve Troya’da değişiklik mi yapıyorsunuz” sorusuna “Toplum değiştikçe biz de ayak uyduruyoruz. Ama çizgimizden taviz vermeden, çağdaş yüzümüzü değiştirmeden” diye yanıt verdi.

Erdoğan, “Değişime ayak uydurmak demişken, kıyafetler kapandı mı mesela” sorusunu ise “Hayır ama öyle bir talep oluyor yer yer. Genellikle hükümet kanadından olur öyle şeyler. Seyirci bizi kabul etmiş ve bu haliyle benimsiyor, seviyor. Kaldı ki öyle bir şey yaparsak bizim sanatçı kimliğimizde de, muhalif kimliğimizde de taviz vermek diye bir şey yok. Sanatçı, devletten bağımsız iş yapan adama denir” sözleriyle yanıtladı.