Aktivist Natali Avazyan gözaltına alındı

Serbest bırakıldıktan sonra Avazyan, Hilal Kaplan’la ilgili Twitter paylaşımları nedeniyle gözaltına alındığını söyledi


Gözaltına alınan aktivist ve insan hakları savunucusu Arlet Natali Avazyan, serbest bırakıldı.

Avazyan, serbest bırakılmasının ardından dokuz8HABER’e konuştu. Avazyan, “Hilal Kaplan’la ilgili Twitter paylaşımım nedeniyle gözaltına alındım” dedi. Gözaltına alınan aktivist ve insan hakları savunucusu Artel Natali Avazyan ile serbest bırakıldıktan sonra dokuz8HABER’e konuştu.

Avazyan, “İstanbul’da abimin evinin basılmasının ardından CHP eski Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ile iletişime geçmiş. Milletvekili nezaretinde emniyete gitmeyi planlarken, polisler ailemin Adana’da ikamet ettiği eve gelerek beni gözaltına aldı” dedi.

‘HİLAL KAPLAN’A HAKARET ETMEDİM’

Hilal Kaplan ile ilgili paylaşım yaptığını ve bu nedenle hakkında yakalama kararı çıkarıldığını aktaran Avazyan, adliyedeki İfadesinde ise şu ifadeleri kullandı: “@NataliAvazyan kullanıcı isimli Twitter hesabı bana aittir. Soruşturma dosyası içerisinde bulunan Twitter paylaşımını ‘Hilal Kaplan’ın önerisi’ yorumuyla paylaştım. Hilal Kaplan’a karşı herhangi bir hakaret veya iftira niteliğinde sözler söylemedim. Şikayetçinin dilekçesinde belirtmiş olduğu ifadelerin hiçbirini ben kullanmadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.”