Yeni Şafak köşe yazarı “yazılarıma son verildi” diyerek gazeteden ayrıldı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergün Yıldırım, köşe yazıları yazdığı Yeni Şafak gazetesinin son iki yazısını yayımlamadığını belirterek gazeteden ayrıldığını duyurdu


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergün Yıldırım, köşe yazıları yazdığı Yeni Şafak gazetesinden ayrıldığını Twitter hesabından duyurdu. Yıldırım, son bir yıldır siyasi yazılar yazmadığını ve son iki yazısının yayımlanmadığını belirtti.

Yıldırım Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu şekilde:

“Zorunlu açıklama: Yeni Şafak gazetesi çıktığından beri Düşünce Günlüğü sayfasında yazıyordum. 2012 yılında köşe yazmaya başladım. Son yıllarda özgürce yazma imkanımız iyice daraldı. Son bir yıldır siyasi yazıları yazmayı bıraktım. Son iki yazım yayınlanmadı. Yazılarıma son verildi. Yeni Şafak tamamen çıktığı zamanki felsefesinden bambaşka bir aşamaya geldiği gözüküyor. Bizim için İslam, demokrasi ve eleştirel düşünce merkez oldu. Buna tahammülü olmayan yerlerde zaten işimiz olmaz. Hayırlısı olsun.”