Tutuklanan Grup Yorum üyelerine Joan Baez’den destek

Beş günlük gözaltının ardından tutuklanan Grup Yorum üyelerine müzisyen Joan Baez’den destek geldi. Baez, çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’nde baskına uğrayan ve gözaltı sürecinin ardından…


Beş günlük gözaltının ardından tutuklanan Grup Yorum üyelerine müzisyen Joan Baez’den destek geldi. Baez, çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’nde baskına uğrayan ve gözaltı sürecinin ardından tutuklanan Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Bölek, Abdullah Özgün’e dayanışma mesajı gönderdi.

Baez mesajında şunları dile getirdi: “Hapse atılmanız, müziğinizin, çalışmalarınızın insanlara dokunduğu, insanları harekete geçirdiği, güç ve cesaret verdiği, inandıklarınızın doğru olduğu anlamına geliyor. Şimdi kendiniz için cesur olmalısınız. Şarkı söylerken sizin hikayenizi de anlatacağım. Bizim yerimizi aldığınız, bizim yerimize kendinizi feda ettiğiniz için teşekkür ederim. Çok yaşayın.”

Grup Yorum üyelerinin tutuklandığı bilgisi Halkın Hukuk Bürosu tarafından verilmiş, duyuruda ayrıca İdil Kültür Merkezi’nin kafesinin tadilatında çalışan işçiler Musa Varıcı, Cemil Varıcı ve Mehmet Varıcı’ya da ev hapsi verildiği belirtilmişti.

Grup yorum üyeleri Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi’ne yapılan polis baskınında gözaltına alınmıştı.