TRT sansür çalışmalarına devam ediyor

TRT, ‘Hayır’ kampanyası yürüttüğü için programını yayınlamadığı Sabahat Akkiraz’ın ardından yine halk müziğinin önemli isimlerinden Erdal Erzincan’a da sansür uyguladı


TRT’nin muhalif sanatçılara yönelik sansürü devam ediyor. Eski CHP İstanbul milletvekili ve Türk halk müziğinin önemli isimlerinden Sabahat Akkiraz’a uygulanan TRT sansürünün ardından Erdal Erzincan’a da yasak geldi. Erzincan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ”TRT’den bana bir yasak gelmiş. Eğer doğru ise buna hayır demezem!” ifadelerini kullandı.

Akkiraz, TRT’de yayınlanacak olan programının “hayır” kampanyası yürüttüğü için yasaklandığını açıklamış, sosyal medya hesabından “TRT için çektiğimiz program #Hayır kampanyası yaptığım için yasaklanmış.TRT bana yasak koyamaz.TRT halkın olana kadar TRT’yi boykot ediyorum” sözleriyle duyurmuştu.

Sabahat Akkiraz, Erdal Erzincan’a uygulanan sansüre karşı ise “Sevgili Erdal Erzincan da TRT tarafından yasaklanmış… Amma türkü yapmışız. ‘Hayırlı Bir Türkü’ sonuncunda yasaklanmak onurdur. Hayırlı olsun” diyerek destek çıktı.