Sülün Osman’lı reklam filmine sansür iddiası

Saadet Partisi’nin yerel seçimler için hazırladığı Sülün Osman temalı reklam filminin baskı sonucu yayından kaldırıldığı öne sürüldü


Saadet Partisi’nin yerel seçimler için hazırladığı ve sinema salonlarında gösterilen Sülün Osman temalı reklamının baskı sonucu yayından kaldırıldığı öne sürüldü.

Sülün Osman lakaplı gerçek bir dolandırıcıyı konu alan reklamda, Galata – Taksim fonunda günümüzde dolandırılan insanlar anlatılıyor. Reklamda köprü geçiş ücretlerine atıfta bulunularak “Galata Köprüsü’ne adım atan herkesten geçiş ücreti aldı. Tabii o zamanlar köprüden geçmeyenler para ödemek zorunda değildi” deniyor.

Konuya ilişkin konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Hükümet Sülün Osman’dan niye bu kadar çekindi anlamadım. Baskı kurdular, reklam ajansına Sülün Osman’ı kaldırttılar” dedi.

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Aktaş ise reklam ajansa baskı yapılarak kaldırıldığını belirttiği filmi sosyal medyadan paylaşarak “Onların sansürü ve tekelleşmesi varsa halkın da sosyal medyası var” dedi.