Soruşturma açılan iki kaymakam hakkındaki haberlere erişim engeli

Antalya’da bir vakfın hesabında usulsuzlük yaptıkları gerekçesiyle haklarında ‘görevi kötüye kullanma’ soruşturması açılan iki kaymakam hakkındaki haberlere erişim engeli getirildi


Odatv, Aykırı ve Antalya Yaşam’da yer alan, Antalya’daki iki kaymakam hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan usulsüzlük soruşturmasıyla ilgili haberlere erişim engeli getirildi. ‘Kişilik hakları ihlali’ gerekçesiyle, Tunceli Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği 30 Eylül 2020 tarih ve 2020/1128 sayılı kararı Engelli Web sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Seyhan Avşar imzalı haberde Antalya’nın Akseki Kaymakamlığı’na bağlı Akseki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın hesaplarında usulsüz harcama yapmakla suçlanan kaymakamlar Murat Beşikçi ve Muhammed Emin Nasır hakkında Antalya Valiliği’nden soruşturma izni istendiği bilgisi bulunuyordu. Cumhuriyet’teki habere ise erişim engeli getirilmediği öğrenildi. 

Seyhan Avşar’ın haberinde yer alan iddialara göre kaymakamlar vakfın hesabından çekilen parayı yoksullara dağıtıyormuş gibi göstererek vakıf parası ile lüks araç almışlar ve aracın tamir masrafı ile de radar cezalarını vakfa ödettirmişler. Ayrıca vakfın parası ile dört bin 500 liraya drone alan ve ev harcamalarından temizlikçi masraflarına kadar vakfın hesabında çeşitli usulsüzlükler yaptıkları öne sürülen kaymakamlar hakkında soruşturma izni veren Konya Bölge İdare Mahkemesi, kararında “Soruşturma izni verilmesi için yeterince emare var” dedi.