İlhan Çomak videoları Borders Sanat Festivali’nde

Şair İlhan Çomak hakkında hazırlanan iki video Venedik’teki Borders Sanat Festivali’nde gösterilecek


Şair İlhan Sami Çomak hakkında hazırlanan iki video, Borders Sanat Festivali’nin Fragmented İdentities bölümünde yer alacak.

Açık  Şiir tarafından yapılan The Anatomy of Freedom (Özgürlüğün Anatomisi) ve Not Home Yet? (Eve Varmadın Mı Daha?) adlı iki kısa video, Venedik’te düzenlenen Borders Sanat Festivali’nde temsil edilecek.

Eserler, Luca Curci’nin üstlendiği ve üç ayrı bölümde üç ay boyunca devam eden Borders Sanat Festivali’nin Fragmented İdentities bölümünde “Video Art/Installation” başlığı altında yer alacak.

Venedik’teki Palazzo Albrizzzi-Capello’daki THE ROOM Contemporary Art Space’de 3 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında bir ay boyunca sergilenip ziyaretçilere sunulacak olan ve Erkan Karakiraz’ın kurgulayıp yönettiği videolarda, İlhan Sami Çomak ve Erkut Tokman yer alıyor.

İlhan Sami Çomak’ın sembolik olarak temsil edileceği festivalin açılış programında, adına vasisi İpek Özel bulunacak ve 3 Eylül’de bir konuşma yapacak.

Ayrıca Erkan Karakiraz ve Erkut Tokman da online olarak açılışa katılacak.

26 yıllık tutsaklığına şiirleri ve iyimserliğiyle direnen İlhan Sami Çomak’in eserleri, ingilizceye çevrildi ve John Berger’in de yayıncısı olan yayınevi tarafından 2022 yılında toplu olarak yayımlanacak. Çomak, bu yıl Norveç Pen Yaşam Boyu Onur Üyeliği’ne seçilmişti.