‘Feminist Alfabe’ kitapları ‘müstehcenlikle’ suçlanıyor

Uluslararası Af Örgütü’nün toplumsal cinsiyet eşitliği içerikli ‘Feminist Alfabe’ çocuk kitapları hakkında Türkiye Aile Meclisi’nin başkanı Adem Çevik suç duyurusunda bulundu


T24’ten Candan Yıldız’ın haberine göre, daha önce Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, avukat Kezban Hatemi ve eski AKP’li Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan hakkında İstanbul Sözleşmesi’ni savundukları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan Türkiye Aile Meclisi’nin başkanı Adem Çevik bu kez de Uluslararası Af Örgütü yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu

3 Ekim tarihli ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede ‘Feminist Alfabe isimli’ çocuk kitaplarının müstehcenlik suçu işlediği iddia edildi.

Dilekçede ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğinin ‘eşcinselliği teşvik’ ettiği savunularak ‘Türkiye’ye operasyon çekildiği’ öne sürüldü.

Suç duyurusu dilekçesinde Uluslararası Af Örgütü yöneticilerinin ‘halkı kin nefret düşmanlığa sevk’, ‘müstehcenlik’, ‘suç işlemek amacıyla organize suç örgütü kurmak ve yönetmek’, ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’ ve ‘casusluk suçu’ iddiasıyla yargılanması istendi.

Dilekçeye konu ‘Feminist Alfabe’ kitapları da ‘sapık’ olarak nitelendirildi.