Etkinlik: Sansüre Direnen Belgesel Filmler

3 Temmuz Cumartesi saat 20:30’da gösterimi engellenmiş, festivallerde sansürlenmiş, yönetmenlerine davalar açılmış belgesel filmleri yönetmen, yapımcılar ve izleyiciler ile beraber konuşuyoruz. Susma Platformu ve Documentarist işbirliğinde hazırlanan forumun moderatörlüğünü Elif Ergezen yapacak. Filmleri aşağıda yer alan linklerden izleyebilirsiniz


📅 3 Temmuz 2021 Cumartesi

⌚️ 20:30

🌐 Zoom

Gösterimi engellenmiş, festivallerde sansürlenmiş, yönetmenlerine davalar açılmış belgesel filmleri yönetmenler, yapımcılar ve izleyiciler ile beraber konuşuyoruz. Susma Platformu ve Documentarist işbirliğinde hazırlanan forumun moderatörlüğünü Elif Ergezen yapacak. Filmleri aşağıda yer alan linklerden izleyebilirsiniz.

Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu’nun Bakur (Kuzey, 2015), Reyan Tuvi’nin Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek (2014), Hüseyin Karabey’in Sessiz Ölüm (2001), Veysi Altay’ın Nû Jîn (Yeni Yaşam, 2015), Selim Yıldız’ın Bîra Mi’têtin (Hatırlıyorum, 2015) filmlerini aşağıda yer alan linklerden izleyebilir, Zoom etkinliğine kayıt olarak hem filmlerin sansürlenme süreçlerini hem de sansüre direnme yöntemlerini konuşmak üzere 3 Temmuz Cumartesi yapılacak söyleşi/foruma katılabilirsiniz.

Zoom kayıt linki: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0oce2orD8iHtS8CVfg0igqgDr9UgLr3r9j

Filmleri izleyebileceğiniz linkler:

Bîra Mi’têtin (Hatırlıyorum) – Selim Yıldız

Türkçe altyazılı:
*

Nû Jîn (Yeni Yaşam) – Veysi Altay

*
Sessiz Ölüm – Hüseyin Karabey

*

Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek – Reyan Tuvi

Görsele tıklayarak izleyebilirsiniz:

*
Bakur – Çayan Demirel, Ertuğrul Mavioğlu