48 habere erişim engeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal, temmuzun sonunda 130 habere mahkeme kararıyla erişim engeli talep etmişti. İnan’ın 16 Ağustos’ta yine hakkında gazetelerde çıkan 48 habere erişim engeli getirttiği öğrenildi


bianet’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal, bianet’in “Erdoğan’ın eski avukatı istedi, 130 habere erişim engellendi” haberi ile eski Yayın Yönetmeni Nazan Özcan’a dava açılmasına ilişkin haberinin de aralarında olduğu 48 haber için İstanbul Anadolu 9. Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurdu ve erişim engeli talep etti. İnal, Temmuz 2022’de 130 habere mahkeme kararıyla erişim engeli talep etmişti: Erişim engeli getirilen haberler arasında platformumuzun haberi de bulunuyor.

İstanbul Anadolu 9. Sulh Ceza Hâkimliği, İnal’ın dilekçede sunduğu linklerin “soruşturma dosyasına yönelik olduğunu, diğer içeriklerin iddia mahiyetinde olduğunu ve içeriklerin kişilik haklarını ihlal niteliği taşıdığını” belirterek ilgili 48 habere ve yayına erişim engeli getirdi.