📣 Çevrim içi etkinlik // Türkiye’de sansür ve otosansür: 2021 yılının değerlendirmesi

Bu etkinlikte “Türkiye’de Sansür ve Otosansür: 2021” raporumuzda öne çıkan bulguları sizlerle paylaşmak ve değerlendirmek istiyoruz. Sizi de bu değerlendirmemizde aramızda görmekten mutluluk duyarız


📅Tarih:  3 Mart 2022 Perşembe
Saat: 19:00 – 20:30
📍YerZoom (Çevrim içi etkinlik)

Susma Platformu olarak 2021 yılı boyunca kültür, sanat, medya ve internet yayıncılığı alanlarının bütün alt başlıklarında görülen sansür ve diğer ifade özgürlüğü ihlâllerini değerlendirdiğimiz yıllık raporumuzu tamamladık.

Gazetecilerin ve sanatçıların yargılanıp cezalandırıldıkları, pandemi tedbirleri ile kültür sanatın gözden çıkarıldığı, RTÜK ve sosyal medya yasalarıyla dijital sansürün derinleştiği, ‘genel ahlak’ gerekçesiyle filmlerin ve kitapların yasaklandığı, birçok şehirde kayyımlar ve etkinlik yasaklarıyla neredeyse fiili OHAL’in sürdürüldüğü bir yıl geçirdik. Bunların yanında dayanışmaya, sansüre ve otosansüre karşı birlikte mücadele etmeye dair pek çok girişim de oldu.

Bu etkinlikte Türkiye’de Sansür ve Otosansür: Ocak 2021 – Aralık 2021 raporumuzda öne çıkan bulguları sizlerle paylaşmak ve değerlendirmek istiyoruz. Sizi de bu değerlendirmemizde aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Buraya tıklayarak etkinliğe kayıt olabilir ve etkinliğe katılabilirsiniz.