“Medipol Üniversitesi’ne arazi tahsisi” haberlerine erişim engeli

Medipol Üniversitesi’ne yönelik hazine arazisi tahsisi ve hastanenin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın genelgesiyle “ileri düzey hastane” ilan edilmesine yönelik haberlere erişim engeli getirildi


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne yönelik hazine arazisi tahsisi ve Medipol Hastanesi’nin Sağlık Bakanı Koca’nın genelgesiyle “ileri düzey hastane” ilan edilmesine yönelik haberlere erişim engeli getirildi. Kişilik haklarının zedelendiğine” hükmeden mahkeme, çok sayıda haber sitesi ve Ekşi Sözlük bağlantılarının da aralarında bulunduğu 564 linke erişimi engelledi. 

İstanbul 6. Sulh Ceza Hâkimliği’nin İstanbul Medipol Üniversitesi ve Ankara Medipol Üniversitesi’nin başvurusu üzerine aldığı, 7 Ağustos 2019 tarihli kararla Atatürk Orman Çiftliği ile TCDD Müze binasının Medipol Üniversitesi’ne tahsis edilmesine ilişkin haberlere erişim engeli getirdi. Haberlerle “kişilik haklarının zedelendiğine” hükmeden mahkeme, çok sayıda haber sitesi ve Ekşi Sözlük bağlantılarının da aralarında bulunduğu 564 linke erişim engeli getirdi. Erişim engeli getirilen haberler arasında Atatürk’ün, Atatürk Orman Çiftliği’nde çekilen video görüntüleri de yer aldı.