İntizar’a yapım şirketinden sansür

Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production, şarkıcı İntizar hakkında çıkan haberleri gerekçe göstererek sanatçıyla iş ilişiğini kestiğini açıkladı. Sanatçılardan bu homofobik yaklaşıma tepki geldi


Şarkıcı Mustafa Ceceli’nin açtığı velayet davasının dosyasına eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar’ın ilişkisi olduğunu kanıtlamak için gizlice çekilmiş fotoğraf ve videolarını koyması basına yansıdı. Medyanın çoğunluğunda “büyük skandal” olarak duyurulan haberin ardından İntizar’ın bağlı olduğu yapım şirketinin sahibi Polat Yağcı, sosyal medyadan açıklama yaparak İntizar’la bağlarını kopardığını açıkladı. Polat Yağcı’nın paylaşımı şöyle: “Yaklaşık iki yıldır Poll Production çatısı altında sanatsal faaliyetlerini sürdüren İntizar’ın medya vasıtasıyla kamuoyuna yansıyan haberlerini üzüntü ve şaşkınlıkla okuduk. Kendisinin bugün itibariyle şirketimizle hiçbir bağı kalmamıştır.”
Bu açıklama üzerine sanatçılardan İntizar’a destek, yapım şirketine kınama açıklamaları geldi. Aralarında Cem Adrian, Mabel Matiz, Murat Dalkılıç, Behzat Uygur’un da olduğu isimlerin, İntizar’ın cinsel yöneliminin kimseyi ilgilendirmediğini vurguladıkları beyanlarından sonra  yapım şirketinden ikinici bir açıklama geldi. Açıklamada “Sanatçımız İntizar’la yollarımızı ayırma sebebimiz kişisel tercihleri ya da özel hayatı değildir. Şirket ilkelerimiz kişisel tercihlerden uzak, dürüstlük ve güven üzerine kurulmuştur” sözlerine yer verildi.